A honlapon található kereső első látásra egyszerűnek, egyoldalúnak tűnhet, ennek ellenére gyorsan elő lehet vele ásni a hőn áhított filmet, információt az adatbázisból.
A megadott szórészletre - melynek legalább 3 karakter hosszúságúnak kell lennie - egyszerre keres rá a film címében, eredeti címében, színész- és rendező nevében, illetve vizsgálja az egyezőséget azonosítószámra is.
Ha az összes szempont szerint csak egyetlen találat van, akkor rögtön annak bemutató, ismertető oldalára ugrik, így rövidítve a felesleges kattintások számát.
Amennyiben több találat születik, a kapott találatokat tételesen, csoportosítva listázza ki, amiből ki lehet választani mit is keresünk.
A "Jött egy busz..." öt, lazán kapcsolódó szkeccs-filmből áll; a részeket mindössze az köti össze, hogy mindegyik valamilyen módon kapcsolódik egy budapesti buszjárathoz. Az egymástól hangulatában és stílusában is erősen különböző mini-filmeket Török Ferenc (Cipők), Schilling Árpád (No Comment), Bodó Viktor (Negyedóra), Pálfi György (Táltosember vs. Ikarus) és Mundruczó Kornél (A 78-as Szent Johannája) készítették Jancsó Miklós szakmai és baráti támogatásával, aki egyben a film alapötletét is szolgáltatta.
Schilling filmje szokatlan szerelmi történet, álomszerű betétjelenettel.
Török filmjének hősei a történet szereplőinek cipői: a lábbelik "szemszögéből" nézhetjük végig egy ipari alpinista szerencsétlen, mégis sorsszeru halálát.
Bodó Negyedórája egyszerre korrajz és krimi.
Pálfi György képregény-motívumokat felhasználó történetében az Ikarus elvesztéséért bosszút kiáltó Daidalosz, és az őt megállítani akaró Táltosember mitikus harcát mutatja be a mai budapesti éjszakában.
Mundruczó Kornél epizódja véres operafilm: Szent Johanna történetének parafrázisa, amely baleseti mentési gyakorlatokban áldozatot alakító statiszták között játszódik.
Design, programozás és webhosting: Opnet Informatika